Veronika Postová

Veronika Postová
klinická naturopatie, celostní přístup ke zdraví

Jak pracuji

Svůj přístup zakládám na třech bodech:

1) Individuální a respektující přístup ke klientovi.

2) Dostatečné množství času.

3) Spolupráce s klientem a pokud možno s lékařem založená na otevřené komunikaci.

Každý člověk je naprosto jedinečný a potřebuje individuální přístup a na míru ušitou podporu na cestě k obnově fyzického a psychického zdraví.

Západní medicína je na vysoké úrovni a zachraňuje životy. Pokud se přihodí úraz nebo nastane jiný akutní problém je západní medicína nezastupitelná.

Jsou však stavy, na které nemá prostor. Chronické problémy se vyvíjení téměř nepostřehnutelně většinou několik let. Pokud zažíváme v životě nadmíru stresu, nespokojenosti, vyčerpání, pokud nežijeme v souladu sami se sebou a s přírodou, začne na těle i na duši pozvolna docházet k dysbalancím.

Celostní fyzické a psychické zdraví je možné pouze v případě, že žijeme v rovnováze. To je v dnešní uspěchané době téměř nadliský úkol.

Jako daň za život v dlouhodobé nerovnováze se poté objevují různé méně či více závažné potíže chronického charakteru. Pokud si vezmeme lék, uleví se nám. Příčina nemoci však zůstává neobjevena a může se stát, že se tak problém objeví znovu.

Řešení těchto chronických příčin proto vyžaduje individuální přístup, čas a spolupráci. Chronická nemoc či psychická nepohoda se vyvíjela i několik let a proto potřebujeme čas na hledání příčiny a budování návyků vedoucích ke zdraví. 

Je velmi důležité, aby případné změny byly malé, nenásilné a tím pro snadněji udržitelné. Prvotní nadšení umožňuje dělat velké změny. Jakmile však vyprchá, většinou se vrátíme do starých kolejí.

Nemá význam dělat velké změny, které vydrží týden. Má však obrovský význam dělat  změny malé, které vydrží po celý život.

Spolupráce je základ života v rovnováze. Pokud jsme zdraví, v našem těle probíhá spolupráce. Buňky, bakterie, viry a celkový mikrobiom spolu komunikují a spolupracují na udržení vnitřní rovnováhy a tím i zdraví.

A stejný princip platí i u celostní terapie. Je potřeba spolupráce klienta s poradcem a v ideálním případě i s lékařem. Otevřená a upřímná komunikace je základním předpokladem úspěšné terapie.

S čím Vám může celostní přístup pomoci

Chronické obtíže nejrůznějšího charakteru.

Únava, stres, vyčerpání.

Problémy miminek a dětí (strava, spánek, podrážděnost, neprospívání).

Prekoncepční péče a příprava na těhotenství.

Péče během těhotenství a kojení.

Pohodové stáří.

Jak probíhá konzultace

Jeden až dva týdny před konzultací Vám zašlu anamnestický dotazník. Požádám Vás o jeho vyplnění a zaslání zpět. Budu se tak moci na konzultaci lépe připravit. Dotazník mi ukáže směr, kterým se začneme ubírat.

Po zaslání vyplněného dotazníku si domluvíme termín úvodní konzultace, který Vám bude vyhovovat. Pokud máte výsledky vyšetření, rozborů krve a podobně, vezměte je na konzultaci s sebou. Aby nás netlačil čas, vyhradíme si na povídání až dvě hodiny.

Na konzultaci spolu dotazník znovu probereme. Na konci konzultace ode mne dostanete doporučení a společně se domluvíme na dalším postupu.

Týden po konzultaci Vám zašlu shrnutí našeho setkání spolu s doporučeními.

Domluvíme se na termínu další konzultace. Ta by v ideálním případě měla proběhnout za dva až čtyři. Záleží na individuální situaci a dohodě.

V ceně konzultace je jeden hovor v délce 10-15 minut během doby, kdy konzultace neprobíhá. Pokud budete potřebovat podporu nebo se na něco zeptat a ujasnit si tak nové poznatky, domluvíme se na čase, kdy budu očekávat Váš telefon.

Ceník konzultací

Prozatimní ceník v rámce studijní praxe:

Úvodní konzultace v délce 90 – 120 min            1500 ,-

Pokračující konzultace v délce 45 – 60 min          700 ,-

Telefonická konzultace v délce 10 – 15 min         100 ,-

(v rámci terapie 1×14 dní zdarma)